OĞLUŞUMU ÇOK ÖZLEDİM


İyi akşamlar diliyorum.Nasılsınız iyisinizdir inşallah canlar.Biz pek iyi değiliz.Dertler hastalıklar bir başladımı arkası kesilmiyor ama ne yapalım Allahtan gelen çekilirmiş.Allah (c.c.) çekilmiyecek dert hastalık vermesin.Bugünlerde başımıza gelen nedir bende bilemez oldum büyük bir sınavdan mı geçiyoruz acaba diye düşünür oldum gerçekten de.Halime asla isyan etmiyorum Allahıma çok şukürler olsun diyorum her zaman ama gerçekten çok yoruldum.Yazsam bana inanmazsınız bu kadar da hastalık olur mu diye ama ben yazıcam çünkü çok doldum biyerlere anlatıp içimi dökmem lazım.
Ben minik oğluşumu çok özledim.Onu uzaktan görüp ona sarılamamak onu öpüp koklayamamak çok acıymış.Onun anne diye feryad edişini duyup karşılık verememek çok acı gerçekten çok özledim.
Efenin diş problemi için istanbula gitmiştik.Çok şükür diş tedavisi hiç problemsiz geçti.Geçmiş olsun diyen arkadaşlara buradan çok teşekkür ediyorum.
İstanbula gitmişken biraz annemlerde kalalım dedik değişiklik olsun diye.Güzel geçti bir problem omadı sadece benim hafif rahatsızlığımın dışında.Hafif diyorum ama önemsenmiycek bir şey değil.Hani söz konusu çocuklar olsa deli danalar gibi koştuturuz hemen hastaneye.Nedense kendimi hep hasta olunca es geçiyorum bişey olmaz diyerek.Ama oyle olmadı işte birikip birikip bi yerde patlak veriyor.Eve döndüm 39,5 derece ateşle yandım kavruldum 4 gün boyunca.Bana kalsa yine Dr. gitmiycem de eşim artık kızdı zorla götürdü.Dr. antibiyotik verdi birkaç gündür iyiyim.Ağızımın iki tarafı dudağımın üstü tabi uçük oldu yüksek ateşten.Pazartesi Dr. gittim.Salı benim büyük kız rahatsızlandı ateşlendi gündüz bizim devlet hastanesine gotürdüm genel muayenede bir şey çıkmadı idrar da temiz. Kan tahlili o saate olmazmış sabaha gelin denildi ama ateşi yükselince gece onu
Nisa hastanesinin aciline götürdük eve döndük küçük kızım da biz hastanedeyken o da ateşlenmiş kabus gibi.Geceyi ateş düşürücülerle geçirdik sabah tekrar doktora aynı şikayetlerle gidince Dr.kan tahlili,kültür tahlili istedi.Bizimkiler karın ağrısından sürekli tuvalete gitmekten bi hal oldular tabi.
Sonuçları aldık
amipli dizanteri denildi çok kötüymüş bu hastalık bazen hastaneye bile yatış olabiliyormuş.Dr.evde deneyelim tedaviyi dedi iki gün sonra karar veririz yatışa dedi hastalığın seyrine göre.Beşer tane iğine yanında takviye ilaçlar eve geldik.Bugün daha iyi oldular ateşleri yok zorla da olsa yemek yemeye çalışıyorlar.Dr. bunun bir iki günlük olay olmadığını söyledi.Düşün düşün nedir nedendir diye sonunda şüphelendiğim olayı buldum.Bizim kızlar annemlerdeyken arkadaşlarıyla piknik yapacaklarmiş sitenin içersinde piknik de lahmacun ayran .Önce izin vermedim sıcakta lahmacun olmaz diye .Tabi en büyük silahlarını kullandılar ağladılar sızlandılar herkes alıyor diye bende dayanamadım izin verdim keşke vermez olaydım.Oğluşumu göremeyişimin sebebi işte bu pis hastalık.
Destan gibi oldu ama içim biraz rahatladı.
Herkeze bol sağlıklı günler diliyorum.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !